Pomniki Jana Pawła II – odsłona trzecia

In Bez kategorii by Oli4 Comments

Uwielbiam Pomniki Jana Pawła II. Kiedy zaś powiedziało się A, to wypada powiedzieć też B, zaś naturalnym następstwem jest wtedy C. Zapraszam do obejrzenia kolejnej, trzeciej już galerii zdjęć pomników Jana Pawła II, które spotkałem na mojej drodze.
Pomniki Jana Pawła II zachwycają oraz śmieszą. Stoją na rynkach miejskich oraz pod kościołami, ale także przy szkołach, przy drogach, na parkingach, pętlach autobusowych. Są już stałym elementem krajobrazu naszego kraju. Coraz częściej można też spotkań pomnik papieża – Polaka na całym świecie. Od wielu lat fotografuję swoją skromną osobę w towarzystwie poszczególnych przedstawień. Pomniki Jana Pawła II i Oli. Zapraszam do trzeciej odsłony galerii.
Pomniki Jana Pawła II - Brańsk
Brańsk – powrót z Podlasia obfitował w Karolów Wojtyłów.

Pomniki Jana Pawła II - Brańszczyk.
Brańszczyk
Pomniki Jana Pawła II - Ciechanowiec
Ciechanowiec – „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.
Pomniki Jana Pawła II - Czerwińsk nad Wisłą.
Czerwińsk nad Wisłą – podczas jednodniowego spaceru Drogą św. Jakuba.
Pomniki Jana Pawła II - Kraków
Kraków, Lubicz. Jan Paweł II Siedzący.
Pomniki Jana Pawła II - Lwów
Lwów – Jan Paweł II z wieczoru kawalerskiego.
Pomniki Jana Pawła II - Mikołajki
Mikołajki – Jan Paweł II Fluorescencyjny.
Pomniki Jana Pawła II - Myszyniec
Myszyniec.
Pomniki Jana Pawła II - Nowe Budy
Nowe Budy – w malutkiej wsi, na terenie szkoły stoi pomnik ufundowany przez lokalną społeczność.
Pomniki Jana Pawła II - Pieczyska
Pieczyska – Jan Paweł II wewnątrz kościoła.
Pieczyska – Jan Paweł II pod chmurką.
Pomniki Jana Pawła II - Prażmów
Prażmów – ten sam odlew, co w Pieczyskach. Inny krajobraz.
Pomniki Jana Pawła II - Skawina
Skawina – Jan Paweł II (jakby) Nieobecny.
A teraz mała niespodzianka. Gdzieś za Brańszczykiem, a przed Knurowcem w polu ktoś zaaranżował ogród, gdzie jedną z figurek jest Jan Paweł II. Dość szkaradny. Głowa chyba odpadała, więc podklejono ją folią aluminiową. Również bok Papieża Polaka jest połatany taśmą. Pionizacja zapewniona została zaś przez drewnianą belkę. „Pomniki stawia naród swoim bohaterom”. Po dość dokładnym zapoznaniu się z tym „dziełem sztuki” długo byłem zmieszany. Pomniki Jana Pawła II bywają różne, ale czegoś tak brzydkiego nie widziałem dawno. I choć z dalekich krajów (Meksyk, Nikaragua czy Kostaryka) docierają do mnie kolejne wyjątkowo śmieszne zdjęcia, to ten pozostaje dla mnie liderem. Niestety.
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Oli
Oli
7 lat temu

Dziękuję za komentarz. Zdjęcia robię tym, co mam akurat pod ręką. Przez ostatnie pół roku aparatem w telefonie Huawei ShotX. A tak, to zdarzały się różne sytuacje, czasem ktoś mi robił zdjęcie swoim sprzętem. Ogólnie tym hobby mocno rządzi przypadek.

Zbyszek
7 lat temu

Aha, jakim apratem, telefonem? były robione zdjęcia?

Zbyszek
7 lat temu

Super pomysł na zebranie zdjęć tych pomników. Nasz Papież ma straszne poważanie, nie tylko u nas, ale szczególnie za granicą. Jean Paul II we Francji to jest Autoryter i punkt odniesienia. Dla innych nacji często też. Ja najsympatyczniejszy pomnik Jana Pawła Wielkiego spotkałem w Miłowicach. Niestety, byłem w takim stanie, że nie robiłem zdjęć. A szkoda 🙂

Adam
Adam
1 rok temu

Motyla noga! Widzę, że ktoś ma takie samo hobby! Moje zaczęło się w Częstochowie od foci z wielkim pudzianem. Obecnie > 100 fotek z Lolkiem w kolekcji.