O NAS

Bardzo lubimy dzielić się naszymi wspomnieniami z wyjazdów. Gościliśmy w audycji Parostatkiem w piękny rejs w Weszło.FM. Zapraszamy do odsłuchania audycji:

O podróżach opowiadamy też na żywo. Najbliższe prelekcje podróżnicze:

23.01.2019 Warszawa, godz. 19:00

Dziewięć miesięcy Gdzie Indziej: Australia i Azja. Link do wydarzenia na facebooku.

Kawiarnia Południk Zero, ul. Wilcza 25.

26.02.2019 Łódź, godz. 19:00

Pub Keja, ul. Kopernika 46

01.03.2019 Gryfino, Festiwal Włóczykij 

06.04.2019 Lublin, Festiwal Metamorfozy Sentymentalne

Kontakt:

Chcesz zorganizować spotkanie z podróżnikami w swojej szkole lub firmie? Organizujesz festiwal podróżniczy i szukasz prelegentów? Prowadzisz kawiarnię albo dom kultury? Z chęcią przyjedziemy i podzielimy się naszymi zdjęciami oraz opowieściami!

Przygoda ma owocowy smak – relacja ze spotkania w Skawinie

Zapraszamy do kontaktu:

 

Krótki biogram spiritus movens Gdzie indziej:

Jestem sobie Oli. Nie pracuję w PR, nie studiowałem prawa, na zdjęciach wychodzę kiepsko. Lubię za to pisać i staram się to robić coraz lepiej. Na bieżąco jestem z literaturą podróżniczą i reportażem (chłonę wszystko, co publikuje Wydawnictwo Czarne). Nie pogardzę też dobrą prozą czy poezją. Czas dzielę między niskopłatną pracę, nieudolną grę w piłkę, picie piwa i snucie planów podróżniczych.

Spać pod namiotem nauczyli mnie rodzice podczas wspólnych wycieczek w góry i nad morze. Jako 16-letni chłopak sam zacząłem organizować sobie wakacje. Najpierw była Polska – ukochane Bieszczady i Beskid Niski. Potem odkryłem Ukrainę. W międzyczasie stawałem się antropologiem i socjologiem. W ramach studiów prowadziłem badania terenowe na Litwie, byłem też na Erasmusie w Słowenii. Lublana okazała się świetną bazą wypadową na Bałkany. Po powrocie stworzyłem internetowy przewodnik po Słowenii, który zdobył nagrodę w konkursie organizowanym przez portal Etraveler.pl. Wyróżnienie miłe, zwłaszcza, że nagrodą były bilety lotnicze do Indii…

Lepszego impulsu do rozpoczęcia pierwszej w życiu naprawdę poważnej wyprawy nie mogłem sobie wymarzyć. Spakowałem plecak i z niewielkim budżetem ruszyłem w drogę. 78 dni w trasie, 26 miast, kilka tysięcy kilometrów, setki wrażeń, o których bardzo trudno opowiedzieć. Czułem, że muszę spróbować się nimi podzielić i tak powstał ten blog.

Na skutek życiowych zawirowań w 2015 roku spakowałem plecak i poszedłem z Warszawy do Santiago de Compostela. Nigdy wcześniej tak długo nie podróżowałem sam. Cztery miesiące poza domem, ciągle w drodze, każdego dnia gdzie indziej. Byle dalej na zachód.

Do domu wróciłem w październiku. Rok 2016 dałem sobie na spokojny powrót do rzeczywistości. Postanowiłem, że albo znajdę stałą pracę i się – że tak powiem – życiowo ustabilizuję, albo ruszam gdzieś daleko. Z wysiedzeniem na miejscu miałem jednak problem. Jeździłem po Polsce opowiadając o moim Camino, zostałem „morsem” i cały czas marzyłem o czymś nowym. No i w końcu nadeszła zmiana, która wywróciła wszelkie plany. Na imię ma Patka. Wzięliśmy ślub i ruszyliśmy w podróż poślubną.

Dziewięć miesięcy w podróży poślubnej

Po przejechaniu autostopem Australii zdobywaliśmy wulkany w Indonezji. Po dwóch tygodniach w borneańskiej dżungli plażowaliśmy w Tajlandii, a następnie ruszyliśmy do Kambodży. Zachwyty nad Angkor Wat, tajemnice Battambang, trudna historia kraju poznana w Phnom Penh. Po miesiącu byliśmy już w Wietnamie, który przejechaliśmy z południa na północ, aby dotrzeć do Chin. Miesiąc w Państwie Środka, to niezapomniane przeżycie. Chaos komunikacyjny, szok cywilizacyjny i chiński efekt wow. W Laosie głównie odpoczywaliśmy i niespiesznie przemieszczaliśmy się z miejsca na miejsce. Lot na Sri Lankę i miesiąc na tej wyspie, to namiastka raju i kulinarna uczta. Najlepsze miało jednak dopiero nadejść. Pod koniec pobytu w Indiach żałowaliśmy, że zaplanowaliśmy tam tylko miesiąc.

Obecnie mieszkamy w Warszawie, prowadzimy bloga i opowiadamy o naszej podróży. W planach zaś kolejne wyprawy…